TTT gadu un pirmo riņķi pabeidz ar zaudējumu Šopronā

© f64

Gada un pirmā riņķa pēdējo spēli Eirolīgā šovakar aizvadīja Rīgas TTT basketbolistes, kas izbraukumā tikās ar Šopronas “Euroleasing”. Diemžēl, bet pirmais riņķis pabeigts ar zaudējumu, taču saglabātu ceturto vietu tabulā. Nākamā spēle tikai 9. janvārī, kad izbraukumā būs jātiekas ar grupas līderi Kurskas “Dynamo”.

Ceturtās. Pērnā gada Eirolīgas vicečempiones Ungārijas “Euroleasing” un Rīgas TTT duelis bija pēdējais B apakšgrupā. Pārējās trīs spēles tika aizvadītas jau vakar. Pārsteigumi izpalika, kau vienā mačā tāds varēja notikt. Proti, pēdējā vietā esošā “Olympiacos” pēdējā sekundē tomēr piekāpās “Perfumerias Avenida” (68:69). Vēl Kurskas “Dynamo” ar 85:71 pārspēja “Hatay BB”, bet “Fenerbahce” ar 84:75 pārspēja “Carolo Basket”. Līdz ar to neatkarīgi no mača iznākuma Šopronā, TTT pirmo riņķi pabeigs vismaz ceturtajā vietā, bet uzvaras gadījumā - pat otrajā.

3 uzvaras, 3 zaudējumi. TTT šodienas spēli sagaidīja ar četrām uzvarām un diviem zaudējumiem, kamēr Euroleasing ar trims uzvarām un tikpat zaudējumiem. Ungārietes turnīru iesāka ar 74:80 izbraukuma zaudējumu pret “Carolo Basket”, tad mājās 85:69 uzvara pār “Olympiacos”. Pēc tam izbraukumā 67:69 zaudējums “Fenerbahce” , bet nākamajā spēlē viesos negaidīta uzvara pār “Perfumeri Avenidas” (78:70). Seko zaudējums savā laukumā pret “Dynamo” (58:65), bet sestajā kārtā izbraukuma uzvara pār “Hatay BB” (66:56).

Spēle. Rīdziniešu starta piecinieks: Pedija, Pulvere, Baško, Vītola un Brumermane. Pirmajā ceturtdaļā līdzīga spēle. Līdz pat pēdējai minūtei, kuras laikā mājiniecēm izdevās minimālais izrāviens panākot četru punktu pārsvaru (22:18). Tieši pēdējās minūtes laikā ungārietes, kad TTT laukumā atradās vairākas rezervistes, nedaudz stingrāk pieķēra aizsardzību un uz tā rēķina arī panāca sev nelielo vadību.

Ja pirmajā ceturtdaļā abas komandas bija vairāk tendētas uz uzbrukumu, tad otrajā jau uz aizsardzību. Pirmajās divās minūtēs punktus gūst tikai rīdzinieces (tiesa, tikai divus), taču lielāks ieguvums varbūt ir mājinieču ļoti ātri sasniegtā piezīmju norma. Diemžēl, bet šis bonuss tika izmantots tikai daļēji. Pie sešiem soda metieniem tikām, taču realizēti tiki trīs. Arī uzbrukumi kļuva arvien samocītāki (divas reizes pārsniegts uzbrukuma laiks), bet laukuma saimniecies ceturtdaļas vidū tā nemanāmi tika līdz pat +8. Tos gan ātri izdevās atspēlēt, taču pēdējās divās minūtēs pie pretinieču groza neiznāk nekas, bet ungārietēm punkti nāk salīdzinoši viegli. Tik viegli, ka pārtraukumā jāiet ar 32:41.

Arī trešajā ceturtdaļā mājinieces salīdzinoši ātri tiek pie piezīmju normas - jau ceturtajā minūtē, taču līdz tam “Euroleasing” ir paspējis pabūt vadībā jau ar 11 punktu pārsvaru (36:47). Arī šoreiz šī nelielā priekšrocība nepalīdzēja, taču ceturtdaļas beigās vēl viens papildus bonuss - mājinieču galvenais treneris saņēma jau otro tehnisko piezīmi un tika padzīts no zāles. Beidzoties trešajai ceturtdaļai nekāda traģēdija nav, tikai 45:53 un viss ir atspēlējams. Varbūt iekritīs kāds tālmetiens vairāk, jo līdz šim šajā rādītājā ir pavisam bēdīgi - tikai 2 no 15 bija precīzi.

Trenera padzīšana no zāles nekādi neietekmēja spēles ritējumu. Kā visu laiku mājinieču pārsvars turējās ap +10, tā tas arī saglabājās, kā latvietes met garām trejačus, tā meta garām arī pēdējā ceturtdaļā (visā spēlē 2/20).