Gulbis pirmajā setā atspēlē deficītu un iekļūst trešajā kārtā

© scanpix.ee

Punē notiekošajā ATP sērijas turnīra otrajā kārtā Ernests Gulbis tikās ar ranga 25. vietā esošo un turnīrā ar otro numuru izsēto korejieti Hjonu Čanu un izcīnīja uzvaru ar 7:6 (7:2) un 6:2. Trešajā kārtā Gulbja pretinieks būs horvāts Ivo Karlovičs.

Ernestam Gulbim, kurš piedalās turnīrā Punē (Indijā), iekļūšana trešajā kārtā bija krietni sarežģītāka, jo otrajā kārtā bija jātiekas ar korejieti Hjonu Čanu, kurš ATP rangā ieņem pieklājīgi augsto 25. vietu. Citkārt atbrīvojums no spēlēšanas pirmajā kārtā kādam nāk par labu, citam - par sliktu. Tieši šāds gadījums bija ar korejieti, kurš Punē izsēts ar otro numuru un līdz ar to arī atbrīvots no pirmās kārtas. Būtībā, korejietim jaunā sezona sākās tikai ar maču pret Gulbi, kamēr Ernests jau bija aizvadījis vienu maču, to uzvarējis, un atradis kaut kādu spēles ritmu. Korejietim šīs sajūtas bija jānoķer mača laikā un tā ievadā šķita, ka tās ir noķertas ar abām rokām.

Maču ar servi sāka Gulbis un jau pirmajā geimā deva pretiniekam iespēju tikt pie breikbumbas, kuru viņš arī izmantoja. Arī otro savus serves geimu Ernests pamanījās zaudēt, šoreiz ar otro breikbumbu un 0:4 sākums nesolīja seta turpinājumu, kāds tas izvērtās vēlāk. Kad Gulbis jau bija nodzīvojies līdz 1:5, tikai tad sākās īstais teniss. Šoreiz Gulbja izpildījumā. Vispirms viens atpakaļbreriks, tad otrs un, skat, jau 5:5 un pašam vēl jāservē. Turpmākie notikumi laukumā atgādina kaut ko no sieviešu tenisa. Stabilitātes abiem spēlētājiem nekādas. Uzvarējis četrus geimus pēc kārtas, Gulbis pamanās zaudēt savu servi un, šķiet, viss ir beidzies. Taču nē, kārta zaudēt savu servi pienākusi Čanam (6:6) un pirmā seta liktenis tiek izšķirts taibreikā, kuru ar 7:2 uzvar Gulbis.

Otrajā setā pārdzīvojumu un amerikāņu kalniņu bija krietni mazāk. Pirmajos četros geimos abi servētāji notur savas serves iztiekot bez breikbumbām, bet piektajā notiek lūzums. Gulbis tiek pie pirmās breikbumbas un to arī pārvērš uzvarā. Pēc tam pārliecinoši uzvarēts savs geims (sausā), seko vēl viens breiks (jau 5:2) un būtībā mačs jau ir vinnēts. Tik vien atlika, kā nokārtot formalitāti savas serves geimā.

Ceturtdaļfinālā Ernesta Gulbja pretinieks būs horvāts Ivo Karlovičs, kurš šodien divos setos ar 6:4 un 7:5 pārspēja krievu Jevgeņiju Donskoju.