"Dinamo" piecās sekundēs izmanto vairākumu un pārtrauc sešu zaudējumu sēriju

© Romāns Kokšarovs/ F64 Photo Agency

Kontinentālajā hokeja līgā sešu zaudējumu sēriju pārtraucis Rīgas "Dinamo", kas tikai otro reizi sezonā neielaida vārtus un savā laukumā pārspēja vienu no Austrumu konferences pastarītēm Vladivostokas "Admiral" (2:0). Uzvaras vārtus guva aizsargs Metjū Majone, kurš iepriekšējo desmit spēļu laikā tikai vienreiz palicis bešā un sezonā sakrājis 21 (5+16) punktu.

Laukumā tikās divas komandas, kuras nebija uzvarējušas jau sešās spēlēs pēc kārtas. Rīgas "Dinamo" pēc kārtējās neveiksmes (1:3 pret Krišjāņa Rēdliha "Kunlun Red Star") veica vērienīgas izmaiņas uzbrucēju virknējumos. Laurim Dārziņam un Miķelim Rēdliham kompāniju vairs nesastādīja Līnuss Videls, kuru aizvietoja Andris Džeriņš, bet zviedru uzbrucējs spēlēja kopā ar Mārtiņu Dzierkalu un Danielu Bērziņu - diviem spēlētājiem, kuru iepriekšējā mača pieteikumā nebija. Tikmēr Gints Meija bija vienā trijniekā ar leģionāriem Kevinu Klārku un Matiasu Mitinenu. Šāvakara spēlei netika pieteikts aizsargs Roberts Kaļķis un uzbrucēji Frenks Razgals un Oskars Batņa.

Mājinieki neizmantoja vēl vienu vairākumu, toties trešā perioda sākumā beidzot guva vārtus.

Rīgas "Dinamo" ļoti dzīvīgi sāka spēli un izdarīja pirmos sešus metienus pa sāncenšu vārtiem. Spiediens un aktīvie uzbrukumi gan netika pārvērsti vārtu guvumos, bez tam arī noraidījumus pelnīja tikai mājinieki. Ceturtajā minūtē nogrēkojās Rihards Marenis, 12. minūtē noraidīts tika Džeriņš, bet 28. minūtē izcēlās arī Rēdlihs. Aptuveni pusotru minūti izturējuši mazākumā, beidzot arī pret rīdziniekiem tika fiksēti noteikumu pārkāpumi, turklāt divi 16 sekunžu laikā. Pusotru minūti ilgais lielais vairākums gan netika izmantots.

Mājinieki neizmantoja vēl vienu vairākumu, toties trešā perioda sākumā beidzot guva vārtus. Karels Kubats paklupināja Dārziņu, un Metjū Majone jau piektajā sekundē ar metienu no distances realizēja skaitlisko pārsvaru (1:0). Uzreiz pēc tam lieliska iespēja bija viesiem, bet glāba Kristers Gudļevskis. Rīdzinieki izturēja divus mazākumus (pirmo no tiem par spēles laika vilcināšanu nopelnīja Gudļevskis), bet divas minūtes un 18 sekundes līdz pamatlaika beigām Sergejs Gimajevs pameta visiem vēl vienu glābšanas riņķi. Gimajevs izraidīja ripu ārpus laukuma un atstāja komandu četratā, bet "Admiral" vēlāk arī noņēma vārtsargu, par ko gan samaksāja. Ripu tukšos vārtos ieraidīja lietuviešu aizsargs Nerijus Ališausks, izšķirot mača likteni (2:0).

Parīt "Dinamo" pret Habarovskas "Amur" aizvadīs pēdējo maču mājas spēļu sērijā.