Sevastova sasniedz pusfinālu Pekinā un kļūst par Latvijas pirmo raketi

© AFP/Scanpix

Anastasija Sevastova (WTA 20.) Pekinā ar 6:3, 7:6(5) apspēlēja bijušo pasaules ceturto raketi Dominiku Cibulkovu (WTA 30.), sasniedzot "Premier Mandatory" sērijas turnīra pusfinālu, kur tiksies ar "US Open" čempioni Naomi Osaku (WTA 6.). Pateicoties Ķīnā sasniegtajam rezultātam, Sevastova jaunnedēļ atgriezīsies Latvijas pirmā numura godā.

Sevastovai vajadzēja 6:18 minūtes, lai uzvarētu pirmajā serves geimā. Cibulkova ar uzbrukumiem ieguva divas breikbumbas, bet abas nespēja realizēt, bumbiņu divreiz raidot autā pēc Anastasijas pirmajām servēm. Nākamajā geimā no tika Latvijas tenisistes breiks, izvirzoties vadībā ar 3:1. Cibulkova ceturto geimu sāka ar divām dubultkļūdām pēc kārtas, bet pēc tam bija divi lieliski Sevastovas atsitieni pēc slovākietes pirmajām servēm. Tā notika "sausais" breiks.

Sevastovai seta turpinājumā breikbumbas atspēlēt nevajadzēja, bet bieži neprecīzi spēlējošajai Cibulkovai bija divi problemātiski serves geimi. Viņa 10,5 minūtes ilgušajā piektajā geimā ar diagonālajiem uzbrukumiem atspēlēja divas breikbumbas, bet seta pēdējā geimā pieļāva vēl trīs kļūdas, un Sevastova tika pie otrā breika, kas signalizēja uzvaru setā, kurā Cibulkovai bija 21 nepiespiestā kļūda.

Anastasijai arī 2. setā pirmajā servēšanas reizē grūtības ar agresīvās Cibulkovas uzbrukumu apturēšanu, arī šoreiz saskaroties ar divām breikbumbām. Abas tika izspēlētas ar neprecīziem "dropšotiem". Vispirms pie 15:40 kļūdījās Cibulkova (sitiens tīklā), bet pēc tam neprecīzs saīsinātais sitiens Sevastovai, kura bumbiņu raidīja autā. Cibulkova bija tuvu tam, lai nostiprinātu breiku, taču otrajā geimā izsēja 40:15 pārsvaru un geimu pabeidza ar dubultkļūdu - 1:1.

Sevastovai trešajā geimā izdevās atspēlēties no 0:30, bet nākamajā geimā no tādas pašas pozīcijas atgūties nebija pa spēkam. Dominikai ceturtā punkta izspēlē "backhand" auts, bet Sevastova pie 15:30 iesita tīklā ar "slaisu". Cibulkova izmantoja jau pirmo breikbumbu, neatvairāmi ar "backhand" uzbrūkot Sevastovas pirmajai servei. Šoreiz Cibulkova nostiprināja breiku, sestajā geimā Sevastovai ļaujot iegūt tikai vienu punktu. Sevastova tūlīt bija iedzinējos ar 2:4.

Sevastova uzvarēja nākamajos divos geimos, kuros viņai graujošs 8:1 pārsvars punktus. Septītajā geimā "sausā" servēšana, bet astotajā geimā breiku noorganizēja viens pretuzbrukums un trīs Cibulkovas trāpījumi tīklā. Sevastova tā tika līdz 4:4, bet pēc tam nospēlēja savu nesekmīgāko geimu mačā, devītajā paliekot tukšā. Viņai geima sākumā dubultkļūda, pēc tam paviršs izgājiens pie tīkla, saņemot apvedošo sitienu gar sānu līniju. Trešā punkta izspēlē "backhand" sitiens tīklā. Breikbumbas izspēlē neizdevās atvairīt asu pretinieces uzbrukumu, bumbiņu raidot pāri gala līnijai.

Cibulkova pie rezultāta 5:4 servēja par uzvaru setā, trešo reizi zaudējot breiku. Dominika bija vadībā ar 30:15, kad divreiz pēc kārtas ar nepiespiestajām kļūdām bumbiņu raidīja pāri gala līnijai. Sevastova dabūja breikbumbu, kuras izspēlē teicami uzsita ar "backhand" gar kreiso sānu līniju, un Cibulkova nokavēja ar aizsardzību.

Sevastova 11. geimā uzvarēja ar savu servi, liekot Cibulkovai servēt par palikšanu turnīrā. Dominika nodrošināja taibreiku, kur - tāpat kā mača lielākajā daļā - uzvarēja Sevastovas aizsardzība, kas no Cibulkovas sagaidīja vēl piecas kļūdas. Slovākiete maču pabeidza ar lielu autu, kad mačbumbas izspēlē sev izkārtoja komfortablu situāciju pie tīkla, taču kārtējo reizi nospēlēja neprecīzi. Cibulkova finišēja ar 44 nepiespiestajām kļūdām, kamēr Sevastovai bija 23.