Šmēdiņš un Samoilovs Šanhajas grupu turnīrā izcīna trešo uzvaru

© Sportacentrs.com

Ķīnas pilsētā Šanhajā notiekošajā "Grand Slam" turnīrā pludmales volejbolā trešo uzvaru trešajā grupu turnīra spēlē izcīnīja Latvijas duets Aleksandrs Samoilovs un Jānis Šmēdiņš. Šoreiz Samoilovs un Šmēdiņš apspēlēja ar 14. numuru izlikto Krievijas pāri Konstantīnu Semjonovu un Vjačeslavu Krasiļņikovu (21:11, 21:18).

Ar trešo numuru izsētie Aleksandrs Samoilovs un Jānis Šmēdiņš grupu turnīru sāka ar uzvaru pār Ķīnas pāri Ha un Bao, kas turnīrā tika izlikti ar 30. kārtas numuru. Abos setos Samoilovs un Šmēdiņš bija pārāki ar rezultātu 21:14. Savukārt nākamajā cīņā Samoilovs/Šmēdiņš zaudēja pirmo setu vāciešiem Bekermanam un Urbackam (16:21), bet pēc tam ar 19. numuru izlikto duetu uzvarēja ar 21:10 un 15:13.

Samoilova un Šmēdiņa šārīta pretinieki Semjonovs un Krasiļņikovs jau pieminētos ķīniešus Ha un Bao bija pieveikuši ar 21:18 un 21:16, bet vāciešiem viņi zaudēja trīs setos - 19:21, 21:16 un 11:15. Rīta paralēlajā spēlē Bekermans un Urbacka mājinieku pāri pieveica divos setos - 21:14 un 21:19.

Latvijas pludmales volejbolisti ar trim uzvarām trīs spēlēs grupā ieņēma pirmo vietu un iekļuva izslēgšanas spēlēs. "Play-off" pirmā kārta Samoilovam un Šmēdiņam būs brīva, bet potenciālie pretinieki un iespējamais spēles sākuma laiks otrajā kārtā kļūs zināms vēlāk. Gan pirmās, gan otrās kārtas spēles tiks aizvadītas rīt.

Atgādinām, ka abi pārējie Latvijas dueti nepārvarēja kvalifikācijas barjeru. Ruslans Sorokins un Edvarts Buivids kvalifikācijas pirmajā kārtā zaudēja Mārtiņam Pļaviņam un Aleksandram Solovejam (18:21 un 21:23), bet Pļaviņš un Solovejs otrajā kārtā atzina Horrema un Eithuna pārākumu (13:21 un 20:22). Norvēģi pamatturnīrā ar vienu uzvaru un divām neveiksmēm savā grupā ieņēma trešo vietu.