Sevastova atkārto vienas sezonas uzvarēto maču rekordu

© scanpix.ee

Šodien Pekinā notiekošajā "Premier Mantadory" sērijas turnīra trešajā kārtā Anastasija Sevastova tikās ar horvātieti Donnu Vekiču un līdzīgi kā iepriekšējos četros savstarpējos mačos, arī šoreiz pārāka bija liepājniece 6-3 un 6-2. Līdz ar to šogad viņa ir izcīnījusi jau 37 uzvaras un tas ir vienas sezonas uzvarēto maču rekorda atkārtojums.

Sevastova izcīnīja savu 37 uzvaru šajā sezonā, kas ir iepriekšējā vienas sezonas uzvarēto spēļu rekorda atkārtojums. Ko līdzīgu Anastasija paveica arī pagājušajā gadā, taču ir pamatotas aizdomas, ka vakardienas panākums nebija pēdējais šogad. Kāds varbūt teiks, ka Sevastovai visu laiku kaut kur paveicas. It īpaši Pekinā. Raug, otrajā kārtā nemaz nebija jāspēlē, jo pretiniece savainojuma dēļ atsauca savu dalību no turnīru. Savukārt trešajā kārtā jāspēlē ar tenisisti, kura allaž pārspēta - ar horvātieti Donnu Vekiču. Līdz vakardienai bija četras tikšanās reizes un visās uzvarējusi Sevastova. Ieskaito pavisam neseno trīs setu uzvaru US Open. Vakar tika izcīnīta jau piektā uzvara pār šo tenisisti…

Vēl pirms mača bija zināms, ka, iespējams, jau šajā nedēļā Pekinā Anastasija WTA rangā apsteigs Aļonu Ostapenko un kļūs par pirmo numuru Latvijā. Lai tas notiku Pekinā, Sevastovai jātiek līdz pusfinālam. Ja neizdosies šajā nedēļā, nekur pirmais numurs nepazudīs. Tad būs jāpagaida līdz oktobra beigām, kad Ostapenko zaudēs 500 punktus par pagājušās sezonas WTA sezonas noslēguma turnīru…

Lielu problēmu piekto reizi karjerā pāsspēt Vekiču (vēl labāks 100% rezultāts ir pret slovākieti Kristīnu Kučovu - sešas uzvaras sešās spēlēs). Bija tikai nelielas problēmiņas un ne jau spēles ziņā. Zināmas problēmas Anastasijai sagādīja pašas veselība. Pirmajā setā pat tika paņemts medicīniskais pārtraukums un vēl arī brīvajos brīžos starp geimiem nācās saukt mediķu palīdzību. Pirmajā setā pirmos septiņus geimus uzvarēja servētājas, taču tas nebūtu normāli, ka viena seta ietvaros iztiks bez breikiem. Līdz astotajam geimam nevienai no spēlētājām nebija pat breikbumbu, taču viss mainījās astotajā, turpat desmit minūšu ilgajā geimā un šo nervu cīņu izturēja tieši Sevastova ar otro breikbumbu panākot 5-3 un pēc tam nākamajā geimā pašai servējo Vekiču atstājot sausā.

Otrajā setā viss notiek krietni savādāk. Pa abām kopā tiek uzvarēti tiki divi geimi, taču viss sākās ar Sevastovas breiku pirmajā geimā, turpinājās ar grūtu uzvaru savas serves geimā (Vekičai četras breikbumbas) un vēl vienu breiku trešajā geimā. Būtībā, tieši pēc šī geima mača liktenis bija saidrs. Turpmākais seta ritējums bija atkarīgs tikai un vienīgi no Sevastovas snieguma, cik viņa koncentrēti aizvadīs atlikušo mača daļu. Par visiem 100% tā nebija, taču, līdzko tika zaudēta sava serve, tā nekavējoties nosacītais zaudējums tika atgūts nākamajā, pretinieces srves geimā.

Sevastova otro reizi sasniedza Pekinas turnīra ceturtdaļfinālu, kur pirmoreiz tika pirms astoņiem gadiem. Šonedēļ tiekot līdz ceturtdaļfinālam, nopelnīti 215 reitinga punkti un 178 895 dolāru prēmija. Anastasijai nākamā vienspēle būs piektdien pret amerikānieti Slounu Stīvensu vai Slovākijas tenisisti Dominiku Cibulkovu. Savukārt šodien Sevastovai vēl kopā ar Krievijas tenisisti Anastasiju Pavļučenkovu plānots dubultspēļu turnīra 2. kārtas mačs.