Pārsteigums izpalika, TTT Eirolīgu iesāk ar zaudējumu

© f64

Pēc daudzu gadu pārtraukuma Rīgas TTT basketbolistes atkal spēlē Eiropas spēcīgākajā klubu turnīrā Eirolīgā. Šodien apakšgrupas pirmajā mačā rīdzinieces tikās ar pēdējo gadu Eirolīgas vienu no spēcīgākajām komandām Kurskas “Dynamo” un, lai arī zaudēja, nemaz nebija tik tālu, lai jau pirmajā mačā sarūpētu skaļu sensāciju. Diemžēl zaudējums ar 69:70. Nākamā spēle 1. novembrī izbraukumā ar Turcijas “Hatay BB”.

Patiesībā, ar Kursku šai komandai tik vien sakara, kā no turienes un tās tuvākās apkārtnes sieviešu basketbolam tikušas krietnas kaudzes dolāru miljoni. Kāda jauda ir šai komandai, liecina tikai viens fakts - pēdējās divās sezonās 36 mačos piedzīvots viens vienīgs zaudējums. Sastāvs? Ne vairāk un ne mazāk - Pasaules izlase! Sākot ar 2018. gada pasaules čempioni un čempionāta vērtīgāko spēlētāju Breannu Stjuarti un beidzot ar pasaules čempionāta divām Spānijas izlases bronzas spēlētājām. Plus serbiete Sonja Petroviča, plus jaunkrieviete no Amerikas Epifānija Princa… Treneris, protams, nav krievu speciālists, bet gan Spānijas izlases galvenais treneris.

Kādā grupā ir nonākusi TTT, šķiet, nenovēlētu neviens ienaidnieks. Raug, arī pirms sieviešu Eirolīgas ir izveidots savs komandu spēka rangs un uz visu 16 komandu fona TTT nemaz tik skumji neizskatās. Rīdziniecēm šajā rangā atvēlēta pieklājīgā 10. vieta, taču vērtējot tikai savas apakšgrupas spēku, nekas vairāk kā sestā vieta nesanāk. Jekaterinburgas UMMC ir visa čempionāta favorīte, tad otrajā vietā ir Dynamo, tad seko Spānijas Perfumeria Avenida un Ungārijas komanda no Šopronas un arī turku Fenerbahce kotējas augstāk par TTT.

Prognozējamā sestā vieta nav sliktākā, ko var prognozēt. Turnīra nolikmā rakstīts, ka katras grupas četras labākās komandas turpina cīņu par Eirolīgas titulu, bet piektajā un sestajā vietā palikušās pārceļas uz Eiropas kausa ceturtdaļfinālu. Tātad, arī TTT tur vajadzētu pabeigt sezonu…

1. ceturtdaļa. Pedija, Pulvere, Baško, Vītola, Brumermane. Pirmās trīs minūtes ļoti līdzīgas. Līdz pirmajam rezultatīvajam metienam bija jāpagaida pusotra minūti (Brumermane), taču turpmāk punkti krājās teju pēc katra uzbrukuma un nebija tā, ka viešņas laukumā darīja visu, ko sirds kāroja. Pēc nospēlētām četrām minūtēm ir pat neizšķirts 8:8. Vēl divas reizes bija līdzīgs rezultāts (10:10, 12:12), taču pēcāk savu vērtību pilnībā nodemonstrēja Stjuarte, kura punktus guva visos veidos un visām gaumēm - caurgājienos, ar tālmetienu, ar kreiso roku un labo pats par sevi saprotams. Ceturtdaļas rezultāts nav tik katastrofāls (17:23), taču tendences ir nojaušamas. Tehniskajā protokolā kopējo bildi izbojā atlēkušās bumbas - 4:13. Nebija jāskatās pat protokolā, lai redzētu acīmredzamo “Dynamo” auguma pārsvaru.

2. ceturtdaļa. Pamainot aizsardzības, reizēm esot ātrākām par pretiniecēm un izmantojot brīdi, kaut kādā veidā izdodas savaldīt Stjuarti un pirmo piecu minūšu laikā viešņas ne tikai nekur nav aizskrējušas, bet tepat līdzās vien ir. Slotere realizē pustālu metienu un ir tikai 24:27. Vēl pēc pusotras minūtes rīdziniecēm iekrīt pirmais tālmetiens (no 8, Slotere) un viss var sākties no jauna - 27:27.

Piecas minūtes pretinieces nebija guvušas punktus un tas bija laiks, kad TTT bija vairākas iespējas pat atgūt vadību, tomēr tālāk par neizšķirtu netika. Puslaiku varēja pabeigt arī ar maziem plusiem, taču pēdējam uzbrukumam palikušajās 14 sekundēs līdz metienam tā arī neizdevās tikt, bet tik un tā 30:30 ir negaidīti patīkams rezultāts.

3. ceturtdaļa. Otrā puslaika sākums ir vēl tīkamāks. Kurskas komanda divas minūtes palikusi bez punktiem (ieskaitot otrās ceturtdaļas pēdējās 7 minūtes, pretinieces deviņu minūšu laikā guvušas tikai trīs punktus), bet TTT pa šo laiku samet septiņus un rezultāts kļūst neticams, taču godam nopelnīts - 37:30. Nekādu pazīmju no pretinieču puses, ka treneri ir kaut ko pietaupījuši X stundai un sākoties pēdējai minūtei sasniegts lielākais pārsvars - 51:43 un ar +8 arī tiek sagaidīta pēdējā ceturtdaļa (54:46).

4. ceturtdaļa. Pusotra minūti bez punktiem un tad vienā mirklī pretinieces gūst piecus pēc kārtas! Ja starp diviem pretinieču rezultatīvajiem metieniem Krēsliņa trāpītu no groza apakšas, iespējams, TTT iztiktu bez minūtes pārtraukuma, taču pēc 0:5 (54:51) tas bija nepieciešams. Pārtraukums nebija glābējs, jo ātri vien tika zaudēts pārsvars un pēc ilgāka laika viešņas izvirzījās vadībā (56:59). Vēlreiz viss no jauna sākās divas minūtes pirms pamatlaika beigām, kad Sloterei izdodas iemānīt bumbu grozā un panākt kārtējo līdzsvaru - 64:64. Vēl pēc pusminūtes - 66:66, pēc nākamās pusminūtes - 68:68, jābūt arī 70:70, taču Slotere realizē tikai vienu soda metienu un ir 69:70. Vēl jāspēlē 36 sekundes… Kurska savā uzbrukumā punktus neguva un TTT atlika visas 24 sekundes pēdējam uzbrukumam un uzvaras izcīnīšanai. Diemžēl Pulveres kļūda liedza šos priekus...