Bertāns rezultatīvs Milānas uzvarā

© scanpix.ee

Šovakar Eirolīgā tika aizvadītas ceturtās kārtas piecas spēles un vienā no tām Milānas “AX Armani” sastāvā ar rezultativitāti izcēlās Dairis Bertāns, kurš uzvarētajā mačā (81:80) pār Maskavas apgabala “Khimki” izcēlās ar 16 gūtajiem punktiem.

Jau pirms spēles sākuma bija nojaušams, ka Dairim Bertānam būs iespēja apliecināt savu lietderību komandā, jo kļuva zināms, ka nespēlēs tiešākais konkurents uz viņa pozīciju laukumā Ņedovičs. Bertāns tiek iekļauts starta pieciniekā un tieši viņš ar caurgājienu nopelna tiesības uz diviem soda metieniem un abus arī realizē. Pirmajā ceturtdaļā tas bija arī viss, ko latvietis iespēja.

Maķenīt veiksmīgāka (punktu izteiksmē) bija otrā ceturtdaļa, kad tika realizēts tālmetiens, taču pamatīgs solo koncerts no rūjienieša tika sagaidīts trešajā ceturtdaļā. Pirmie trīs tālmetieni un visi trīs ir precīzi! Kas ir pats interesantākais, ka divus no trejačiem Bertāns iemeta pēc Džeimsa piespēlēm, kas itin nemaz nav raksturīgi šim spēlētājam. Tuvāk ceturtdaļas izskaņai Dairis pievienoja vēl divus punktus un lielā mērā pateicoties tieši viņa rezultativitātei, Milānas komanda trešajā ceturtdaļā atguva vadību un sagaidot pēdējo ceturtdaļu, Dairis ar 16 punktiem bija komandas rezultatīvākais spēlētājs.

Pēdējā ceturtdaļā Bertānam piezīmju dēļ bija limitēts spēles laiks, taču viņš atgriezās laukumā uz pēdējām piecām minūtēm, kad “AX Armani” bija jādomā par atspēlēšanos (69:70). Šajā laikā Bertānam bija vairākas iespējas papildināt savu punktu krājumā. Viena uzbrukuma laikā pat divreiz tika pie brīviem tālmetieniem, bet abi neprecīzi. Maķenīt vēlāk vēl viens pavisam brīvs trejacis un arī tas ir neprecīzs. Pa vidu starp šiem metieniem Dairis paspēj aizsardzībā “nozagt” bumbu un palīdz ievadīt ātro un rezultatīvo uzbrukumu.

Kopumā Bertāns laukumā bija 26:27 minūtes, bez 16 punktiem izcīnīja arī divas atlēkušās bumbas, izdarīja rezultatīvu piespēli, pārķēra vienu bumbu, pieļāva vienu kļūdu un nopelnīja +12 lietderības koeficientu.

Sezonas pirmajos trīs mačos Bertāns bija guvis tikai 11 punktus, bet te vienā spēlē 16!