VEF Krievijas čempionātā turpina zaudēt

© f64

Krievijas atklātajā čempionātā ceturto zaudējumu pēc kārtas piedzīvojusi "VEF Rīga", kas ar rezultātu 77:86 zaudēja Sanktpēterburgas "Zenit". Vairāk nekā 550 spēles NBA aizvadījušais Brendons Dženingss punktus šajā spēlē nespēja gūt, taču apgādāja komandas biedrus ar desmit rezultatīvām piespēlēm.

Rīdzinieku sastāvs pirms spēles ar Sanktpētrburgas komandu bija plānāks nekā Jānis Gailītis vēlētos savu komandas rotāciju. Spēlē nevarēja piedalīties komandas kapteinis Mareks Mejeris un pieredzējušais Kristaps Janičenoks. Tāpat neilgi pirms spēles no pieteikuma tika svītrots Roberts Stumbris.

Starta piecinieki
VEF: Kounsils, Ausējs, Ate, Gražulis, Zeks
Zenit: Dženingss, Voronovs, Karasevs, Uthofs, Puškovs

Mača rezultātu ar diviem realizētiem soda metieniem atklāja Stīvs Zeks, bet ar pustālo metienu vēl divus punktus rīdziniekiem pievienoja VInsents Kounsils, tādējādi spēles sākumā izvirzot mājiniekus vadībā ar 4:0. Turpinājumā sekoja sešu punktu "Zenit" izrāviens, pārņemot pārsvaru Krievijas komandai. Trīs minūtes līdz pirmās ceturtdaļas beigām Džabrils Durhams bija precīzs no trīs punktu līnijas, bet Andris Misters pārtvēra bumbu pēc auta, gūstot divus punktu no apakšas. Tādējādi "VEF Rīga" nokļuva vadībā ar 17:13. Tomēr līdz pirmo desmit minūšu noslēgumam rīdziniekiem vadību saglabāt neizdevās un Marko Simonovičs nostādīja Rīgas komandu iedzinējos ar 20:21.

Otrās ceturtdaļas ievada pirmajās divās minūtēs mājiniekiem vienīgo precīzo metienu realizēja Andrejs Gražulis, kamēr Krievijas komanda palielināja savu pārsvaru līdz septiņiem punktiem. Pēc netraucēta trīs punktu metiena Filips Skrubs ceturkšņa vidū panāca rezultātu 34:27 par labu Sanktpēterburgas komandai. Pēdējās piecās minūtēs pirms puslaika noslēguma abas komandas apmainījās ar izrāvieniem, taču otrā ceturkšņa izskaņa bija sekmīgāka tieši "Zenit" basketbolistiem. Tādējādi lielajā pārtraukumā rīdzinieki devās pie nelabvēlīga rezultāta 36:47.

Otrā puslaika pirmajās divās minūtēs viesu komanda sasniedza 18 punktu pārsvaru, gaužām ātri noņemot jautājumus par spēles uzvarētāju. Jāņa Gailīša centieni taktiski mainīs spēles gaitu nedeva rīdziniekiem pozitīvu efektu, tā arī mājiniekiem nespējot pietuvoties tuvāk par 15 punktu starpību. Pirms mača pēdējām desmit minūtēm "VEF Rīga" bija iedzinējos ar 52:67.

Ceturtajā ceturksnī ar kārtējo bumbas triecienu grozā no augšas groza konstrukciju satricināja Džeilens Reinoldss. Sanktpēterburgas komanda atjaunoja divdesmit punktu vadību un mača noslēdzošās minūtes aizritēja visai pragmatiski. Divas minūtes līdz mača noslēgumam Andris Misters un Andrejs Gražulis noorganizēja sešu punktu izrāvienu, kas nopietnāk spēles izskaņai lika pievērsies arī "Zenit" trenerim Vasīlijam Karasevam. Spēles pēdējā minūtē trejaci grozā raidīja Artūrs Ausējs, bet VEF saspēles vadītājs Kounsils panāca vairs tikai desmit punktu starpību. 18 sekundes līdz spēles beigu signālam VEF treneris Gailītis saņēma tehnisko piezīmi, bet spēles pēdējos punktus guva Misters un spēle noslēdzās ar rezultātu 77:86.

"VEF Rīga" - "Zenit" 77:86 (20:21, 16:26, 16:20, 25:19)
VEF: Durhams 15, Zeks 14, Misters 13, Ausējs 11, Kounsils 9, Gražulis 6, Ate 6, Butjankovs 3, Čavars.