Bertāns daudz met, Pasečņiks – vērtīgākais

© scanpix.ee

Aizvadītā Eirolīgas sēļu kārta bija īpaša ar to, ka nevienā spēlē netikās latvietis pret latvieti. Tāpat tā bija īpaša ar to, ka no sešiem mūsējiem pie spēlēšanas tika vien četri un tikai vienā no pieciem mačiem uzvaru izcīnīja latviskā komanda – Daira Bertāna pārstāvētā Milānas “AX Armani”.

AX Armani” un “Anadolu Efes” 81:80

Aizvadītās spēļu kārtas pēdējā latviešu cerība uz uzvaru (Barselonas spēle neskaitās). Dairis Bertāns spēli iesāk no rezervistu soliņa un viņa pienesums komandas labā bija itin jūtams. Dairis daudz meta pa grozu un daudz meta garām, tomēr viens no diviem realizētajiem tālmetieniem bija ļoti vērtīgs. Proti, pēdējās ceturtdaļas ievadā, kad turki bija pietuvojušies līdz 68:62 un šajā brīdī Bertāns iemet savu trejaci atgūstot savai komandai taustāmāku pārsvaru (71:62)… Kopumā Bertāns izpildīja 11 metienus no kuriem astoņi bija tālmetieni (precīzi tikai divi). Vairāk trejačus meta neviens cits, kā Džeimss (10), taču tieši viņš bija tas, kurš pusotra sekundi pirms mača beigām realizēja uzvaras vērto tālmetienu.

Bertāns laukumā bija 24:48 minūtes, guva astoņus punktus, izcīnīja vienu atlēkušo bumbu, izdarīja rezultatīvu piespēli, pārķēra vienu piespēli, reizi kļūdījās, bet lietderības koeficients bija 0.

Khimki” un “Herbalife” 87:72

Tā vien šķiet, ka Anžejs Pasečņiks pamazām kļūst par “Herbalife” pamatcentru. Ne tikai tāpēc, ka viņš atkal tkka iekļauts starta pieciniekā, bet arī pēc parādītā snieguma. Nekādas ārišķības Anžejs nedemonstrēja, taču darbojās lietderīgi un bez variantiem bija lietderīgākais spēlētājs ne tikai savā komandā, bet arī visā mačā. Zaudējot ar tik lielu punktu starpību ir sava ziņā meistarība sakrāt +26 lietderības koeficientu un to izdarīja tieši Pasečņiks. Šos +26 viņš sakrāja ar 9 punktiem (2p metieni 3/5, soda metieni 3/4), ar 9 izcīnīām atlēkušajām bumbām, ar rezultatīvu piespēli, ar 3 pārķertajām bumbām, ar diviem bloķētiem metieniem un piecām izprovocētām piezīmēm! Viennozīmīgi viens no labākajiem lietderības koeficientiem visā Eirolīgā šajā spēļu kārtā.

CSKA un “Olympiacos” 69:65

Jānis Strēlnieks atkal nespēlēja. Viņš nespēlēja arī iepriekšējā Grieķijas čempionāta spēlē. Negaidīts bija “Olympiacos” galvenā trenera lēmums maču ļaut iesākt Viljamsam-Gosam, nevis Vasilim Spanulim. Ne pārāk laba ziņa Strēlniekam - Viljamss-Goss aizvadīja itrin solīdu spēli un nopelnīja pat lielāku spēles laiku kā Spanulis - 34:30. Konkurence uz saspēles veidošanu Pireju komandā kļuvusi vēl lielāka un pagaidām Strēlnieks šajā rindā ir pēdējais… Cerams, ka tas savainojuma dēļ.

Nekā iepriecinoša arī no Jāņa Timmas nometnes. Maskavā tikai septiņas minūtes, kuru laikā divi nesekmīgi metieni pa grozu un viena izcīnīta atlēkusī bumba. Pieticīgi, pat ļoti pieticīgi...

Baskonia” un “Darussafaka” 82:56

Punktu izteiksmē Žanim Peineram pieticīga spēle (četri gūti ar soda metieniem), taču spēles laiks atkal ir pieklājīgs - 20:11 minūtes. Tiesa, lielākā daļa no šī spēles laika bija brīdī, kad mača liktenis jau bija skaidrs. Vēl Žanim divas atlēkušās bumbas, trīs rezultatīvas piespēles un četras kļūdas. Pretinieki būs atkoduši pirmo kārtu pārsteigumu?

Barcelona” un “Maccabi” 74:58

Kamēr Rolands Šmits ir “Barcelona” komandas pieteikumā, tikām arī jāseko līdzi Barselonas gaitām. Aizvadītā kārta Šmitam nebija iepriecinoša - viņš nebija pat pieteikts spēlei.