BK "Ventspils" pirmo riņķi pabeidz ar uzvaru

© bk ventspils

FIBA Čempionu līgas pirmā riņķa pēdējo spēli BK “Ventspils” aizvadīja izbraukumā ar grupas līderi “Sidigas Avellino” no Itālijas un izcīnīja uzvaru tādejādi pirmo riņķi pabeidzot ar trīs uzvarām. Turnīrs atsāksies 12. decembrī, kad ventspilnieki otro riņķi uzsāks ar izbraukuma spēli pret Polijas “Anwil”.

Pēc pirmā riņķa. Trešās sezonas pirmo riņķi ventspilnieki pabeigs ar divām vai trim uzvarām. Pirmajā čempionu līgas sezonā BK “Ventspils” pirmo riņķi pabeidza ar trim uzvarām un visas toreiz tika izcīnītas savā laukumā. Pagājušajā sezonā pēc analoga laika posma bilde tieši tāda pati - arī trīs uzvaras, taču viena no tām izcīnīta izbraukumā. Abos gadījumos trīs uzvaras pēc pirmā riņķa bija pirmais solis pretī spēlēšanai “play off”. Šogad pirms pēdējā pirmā riņķa mača ir divas uzvaras (abas izcīnītas savā laukumā).

Eiropā un Itālijā. Pagājušajā sezonā “Sidigas Avellino” rezultāti bija teju mats matā kā ventspilniekiem. Grupas turnīrā 6 uzvaras un 8 zaudējumi, kas deva tiesības spēlēt FIBA Eiropas kausa izcīņā. Šajā turnīrā “Sidigas Avellino” pārvarēja pirmo kārtu (pret Minskas “Tsmoki”), kamēr kurzemnieki nespēja pārspēt pieticīgo Dānijas “Baken Bears”. Tālāk par otro kārtu (ceturtdaļfinālu) gan neizdevās tikt. Itāļi apstājās tepat mūsu kaimiņos leišos divu maču summā zaudējot “Juventus”.

Šogad vēl nav beidzies pirmais riņķis, bet uzvaru ir teju tikpat cik pērn visā grupas turnīrā. Pirms spēles ar Latvijas čempioni “Sidigas Avellino” ir pieci panākumi un viens zaudējums. Vienīgā neveiksme ir pret grupas favorīti “UCAM Murcia” (69:72 izbraukumā). Uzvaras izcīnītas pret “Nizhny Novgorod” (100:93 izbraukumā), 96:77 pret “MHP Riesen” (96:77 izbraukumā), pret “Anwil” (105:102 savā laukumā), pret “Banvit” (99:95 savā laukumā) un pret “Le Mans” (77:74 viesos).

Ja Čempionu līgā “Sidigas “Avellino” pierakstījusies favorītu kārtā, tad Itālijas čempionātā aina ir nedaudz savādāka. “Lega A” ir aizvadītas septiņas spēļu kārtas un “Sidigas Avellino” tabulā kopā ar “Cremon” un Brindisi” dala trešo vietu - visām komandām ir pa piecām uzvarām. Itālijas čempionātā izcīnītas četras uzvaras pēc kārtas, bet spēle ar BK “Ventspils” sagaidīta ar 91:75 svētdienas izbraukuma uzvaru pār “Reggiana”.

Sešas spēles. FIBA Čempionu līgas ietvaros ar Itālijas komandām aizvadītas sešas spēles un četrās no tām izcīnītas uzvaras. Turnīra pirmajā gadā pamatturnīrā divreiz tika pārspēta “Openjobmetis” (91:66 un 88:82), “play off” pirmajā kārtā divu spēļu summā zaudēts “Umana Reyer” (74:67 un 61:70). Pagājušajā sezonā pret “Capo d'Orlando” uzvara (79:68) un zaudējums (55:66).

1. ceturtdaļa. Ventspilnieku starta piecinieks: Džonsons, Lomažs, Gulbis, Arledžs un Zaķis. Pirmajās trīs minūtēs izteikts uzbrukuma basketbols, kurā aizsardzība praktiski neeksistēja. Lai vai kā, taču šīs trīs minūtes maķenīt precīzāki ir ventspilnieki un rezultāts ir 9:6. Tobrīd pat grūti bija iedomāties, ka nākamie punkti tiks gūti vien pēc 3:30 minūtēm. It kā uzbrukumi ir sakarīgi, it kā metieni ir brīvi, taču grozs ventspilnieku mestās bumbas atteicās ņemt pretī. Mājiniekiem veicās maķenīt labāk, taču ne tik labāk, lai šajā minūtēs paspētu samest gana daudz punktu. Vadību gan Itālijas klubs atguva (9:13), taču ne nomācošu. Ar tiem pašiem -4 arī tiek pabeigta ceturtdaļa (18:22), kaut līdz ar laika beigām Gulbim bija pavisam brīvs trejacis, taču neprecīzs.

2. ceturtdaļa. Līdzīgi kā spēles ievadā, arī otrā ceturtdaļa ventspilniekiem ir veiksmīgāka un rezultatīvāka. Trešās minūtes ievadā Ingus Jakovičs tiek pie trim soda metieniem un realizējot tikai vienu no tiem, panākts līdzsvars (25:25). Toties nākamajā uzbrukumā tas pats Jakovičs līdz ar uzbrukuma laika beigām tomēr atgūst vadību (27:25)… Ceturtdaļas vidū pēc Lomaža tālmetiena un Bīna diviem punktiem rezultāts kļūst itin pievilcīgs (34:29) un mājinieki ir spiesti pieprasīt minūtes pārtraukumu. Šī pauze nākusi par labu kurzemniekiem. Mājinieki turpina skriet un mest pie pirmās iespējas, to pašu dara arī ventsilnieki, taču ar krietni augstāku precizitāti. Tā tiek gūti vēk pieci punkti pēc kārtas un rezultātā jau +10 (39:29). Tik lielus plusus līdz puslaika beigām neizdevās nosargāt, taču arī 46:41 ir vairāk, nekā tika gaidīts.

Sen neredzēts ieraksts spēles tehniskajā protokolā. Cīņā par atlēkušajām bumbām ventspilnieki ir maķenīt labāki - 17:16.

3. ceturtdaļa. Otrais puslaiks iesākas ar pavisam citu pieeju spēlei un notikumiem laukumā. Jūtams, ka spēlētāji pamazām sāk uzvilkties un pirmie neiztur mājinieki, kuri nopelna tehnisko piezīmi. Soda metiens tiek realizēts (Arledžs), taču uzbrukums nē. Tomēr pats galvenais ir rezultāts uz tablo un tas joprojām rāda ventspilnieku vadību (58:51). Tagad kārta uzvilkties bija Arledžam, kurš atklāti grūda pretinieku. Tas nekas, kas tā bija pretinieku provokācija, taču naidnieks savu panāca - Arledžs tika padzīts no spēles. Tas viss notika trešās ceturtdaļas vidū… Arledžs laukumu pameta ar gūtiem 13 punktiem… Diemžēļ pēc visiem šiem notikumiem mājinieki pusotra minūšu laikā guva septiņus punktus pēc kārtas panākot līdzsvaru (58:58). Tuvāk ceturtdaļas beigām vēl viens nesportisks pārkāpums kurzemniekiem - šoreiz nesportisko piezīmi nopelna Freimanis, bet rezultāts tikām tapis jau 62:66, bet ceturtdaļa tiek pabeigta ar 65:67.

4. ceturtdaļa. Pēdējās ceturtdaļas sākums pagalam glauns - pusotrā minūtē astoņi punkti pēc kārtas un 73:67. Mājinieki tā arī nav tikuši skaidrībā, kas par putnu ir Rihards Lomažs. No šiem astoņiem punktiem pieci ir viņējie, bet visā spēlē acīte. Trīs minūtes Avelino komanda nespēj gūt punktus (skrien un met, skrien un met), bet Džonsona caurgājiens dod jau 10:0 izrāvienu un 75:67, bet ceturtdaļas pusceļā atgūts agrākais +10 pārsvars (79:69). Pēc minūtes Zaķa pielabotais metiens dod jau +12 (81:69) un tā vien šķiet, ka uzvara vairs nav tālu. Ja itāļi turpinās spēlēt tikpat primitīvi ka iepriekš visu balstot uz ātriem metieniem, uzvarai ir jābūt… Kad Lomažs tiek līdz brīvam un precīzam trejacim, jau +15 (84:69). Trīs minūtes pirms mača (pamatlaika?) beigām Džonsons vēlreiz panāk +15 (86:71) un spēles gaita teic priekšā, ka tā jau ir uzvara.