Prokopčuka labo savu 11 gadus veco Latvijas rekordu pusmaratonā

Jeļena Prokopčuka uzvar "BalticMiles" skriešanas maratonā Jūrmalā pusmaratona (21 km) distancē sievietēm © Andrejs Terentjevs/f64

eļena Prokopčuka gandrīz visu sacensību laiku atradās skrējiena vadībā, lielākoties nosakot skriešanas tempu vadošajā grupā. Šīs grupas skaitliskais sastāvs pakāpeniski samazinājās, līdz palika vien četras skrējējas - Prokopčuka un trīs Āfrikas sportistes.

Prokopčuka neilgi pirms finiša atpalika no trim konkurentēm, un uzvaru izcīnīja trīskārtējā olimpiskā čempione Tiruneša Dibaba ar laiku 1:07:33. Par sešām sekundēm atpalika Edna Kiplagata, bet 3. vietu ieņēma Londonas olimpisko spēļu čempione maratonā Tiki Gelana.

Prokopčuka šai spēcīgajā konkurencē finišēja 4. vietā ar lielisku rezultātu - 1:08:07. Tādējādi Ļena pārspējusi pati savu 2001. gadā Bristolē sasniegto Latvijas rekordu (1:08:43) pusmaratonā uzreiz par 36 sekundēm.