Linai Londonā 98. vieta

© f64

Šodien Londonas olimpisko spēļu maratona distancē sievietēm latviete Dace Lina olimpiskajā debijā finišēja 98.vietā ar rezultātu 2:47:47. Uzvaru izcīnīja Etiopijas skrējēja Tiki Gelana, kura laboja olimpisko rekordu (2:23:07).

Distanci Lina iesāka savā tempā, necenšoties turēties līdzi pārējām skrējējām, kuras aizskrēja pa priekšu. Pirmos piecus kilometrus latviete veica 19 ar pusi minūtēs, bet 10 kilometru atzīmi šķērsoja pēc aizvadītām nepilnām 39 minūtēm. Nākamajos desmit kilometros Lina tika garām vairākām konkurentēm, lai arī konkrētais desmit kilometru nogrieznis tika veikts par aptuveni pusminūti lēnāk.

Pusmaratona atzīmi Lina sasniedza pēc 1:22:44 (šogad maija sākumā uzlabojot savu olimpisko B normatīvu (2:38:11), Lina distances pirmo pusi veica 1:18:15, tātad vairāk nekā četras minūtes ātrāk).

Distances otrajā pusē Linas temps vēl kritās, tādejādi bija skaidrs, ka latvietei diez vai izdosies finišēt ātrāk par divām stundām un 45 minūtēm. Finišu Dace sasniedza pēc 2:47;47, ieņemot 98. vietu. Uz starta izgāja 118 dalībnieces, bet 11 skrējējas izstājās.

Par uzvarētāju kļuva etiopiete Tiki Gelana, kura pēdējos kilometros atrāvās no konkurentēm un finišā par piecām sekundēm (mazākā starpība sieviešu maratonā olimpisko spēļu vēsturē) apsteidza kenijieti Praisu Jeptū. Turklāt Gelana sasniedza jaunu olimpisko rekordu (2:23:07), iepriekšējo labojot par septiņām sekundēm.

Bronzas medaļu izcīnīja Krievijas skrējēja Tatjana Petrova Arhipova, kura sasniedza jaunu personisko rekordu. Pēdējos divos kilometros viņa pārliecinoši atrāvās no kenijietes Marijas Keitani, nepieļaujot divām Kenijas skrējējām kāpt uz goda pjedestāla.

Divām Lietuvas skrējējām izdevās tikt labāko trīsdesmitniekā, turklāt abas laboja personiskos rekordus Rasa Drazdauskaite ieņēma 27. vietu (2:29:29), bet Diāna Lobačevske ierindojās pozīciju zemāk (2:29:32).