Šķēpmetējs Išejevs izcīnījis 5. vietu pasaules junioru čempionātā

Latvijas jaunais šķēpmetējs Intars Išejevs šovakar Barselonā izcīnīja piekto vietu pasaules junioru čempionātā. Išejevs labākajā mēģinājumā šķēpu raidīja 74.12 metru tālumā, bet medaļai pietrūka vairāk nekā divi metri.

74.12 metrus Intars Išejevs (pers. rekords: 74.83) sasniedza pēdējā (sestajā) mēģinājumā. Išejevam pēdējos divos mēģinājumus izdevās progresēt, jo piektajā raidījumā viņam 72.04 metri. Pārējie metieni – 71.52, 69.79 un neieskaitīts.

Išejeva izcīnītā 5. vieta ir Latvijas labākais rezultāts Barselonā notiekošajā čempionātā, kas noslēgsies svētdien. Līdz šim mūsējiem augstvērtīgāko vietu bija sasniedzis Dairis Rinčs, kuram 9. vieta tāllēkšanā.

Aizraujošā cīņā zeltu izcīnīja Trinidādas un Tobago pārstāvis Kešorns Volkots, kurš ar pēdējo mēģinājumu (78.64) atņēma zeltu argentīnietim Braianam Toledo – 77.09. Pasaules čempionāta bronza ceļos uz Dienvidāfriku – Mornē Molmanam 76.29 metri ar personisko rekordu.

Rīta sesijā augstlēkšanas kvalifikāciju nepārvarēja Undīne Dindune, kurai labākajā mēģinājumā izdevās 1.79 metrus augsts lēciens. Tik augstu novietoto latiņu viņa pārvarēja ar pēdējo mēģinājumu, bet visi trīs mēģinājumi 1.82 m augstumā, kas būtu jauns sportistes rekords (tagadējais ir 1.80), cieta neveiksmi.

Kvalifikācijas normatīvs bija 1.84 metri, bet fināla divpadsmitniekā varēja tikt ar rezultātu 1.82. Dindunei savā grupā astotais labākais rezultāts, bet divu grupu summā 17. vieta.

10 000 metru soļošanā Edgars Gjačs finišēja pēc 43 minūtēm un 10.59 sekundēm, ar jaunu personisko rekordu ieņemot 20. vietu. Par čempionu kļuva kolumbietis Eiders Arevalo (40:09.74), sasniedzot jaunu sezonas labāko rezultātu pasaulē junioru ieskaitē. Sudrabs krievam Aleksandram Ivanovam, bet bronza ķīnietim Gaunju Su, abiem jauni personiskie rekordi – 40:12.90 un 40:16.86.